TEEN+UNG på årsmøde

Program for TEENS

Onsdag

19.30 – 21.00   |   Aftenmøde v/ Anthony WagenerSmith   [Det store telt]

21.00 —   |   Hygge i Ungdomsteltet   [Ungdomsteltet]

Torsdag

09.30 – 10.00   |   Morgenmøde v/ Mikael Takamaa   [Ungdomsteltet]

14.30 – 15.30   |   SPIKEBALL-turnering #1   [Fodboldbanen]

19.30 – 21.00   |   Aftenmøde v/ Anthony WagenerSmith   [Det store telt]

21.00 —   |   Hygge i Ungdomsteltet   [Ungdomsteltet]
>>   KAHOOT   [TeenLounge]

Fredag

09.30 – 10.00   |   Morgenmøde v/ Mikael Takamaa   [Ungdomsteltet]

11.00 – 12.00   |   SPIKEBALL-turnering #2   [Fodboldbanen]

11.00 – 12.00   |   KREA: Perle smykker   [TeenLounge]

14.00 – 15.00   |   Amerikansk fodboldkamp   [Fodboldbanen]

15.30 – 17.00   |   Markedsdag til fordel for et ADRA-projekt   [Fodboldbanen]

19.30 – 21.00   |  Homecoming-sangprogram v/ Robert Fisher   [Det store telt]

21.00 —   |   Hygge i Ungdomsteltet   [Ungdomsteltet]

Sabbat

09.30 – 10.30   |   Morgenmøde v/ Mikael Takamaa   [Ungdomsteltet]

11.00 – 12.15   |   Gudstjeneste v/ Anthony WagenerSmith   [Det store telt]

14.30 – 15.30   |   Gåtur + KREA   [TeenLounge]

19.30 – 21.00   |   Ungdommens aften   [Det store telt]

21.00 —   |   Lovsangsaften   [Det store telt]

Program for UNGE

Onsdag

19.30 – 21.00   |   Aftenmøde v/ Anthony WagenerSmith   [Det store telt]

21.00 —   |   Hygge i Ungdomsteltet

Torsdag

09.30 – 10.00   |   Morgenmøde v/ Mikael Takamaa   [Ungdomsteltet]

14.30 – 15.30   |   Kursus v/ Mikael Takamaa   [Ungdomsteltet]
>>   Kurser+workshops #1

15.30 – 18.00   |   Hvad skal vi med kirken? – Ungdomsdebat  [Ungdomsteltet]

19.30 – 21.00   |   Aftenmøde v/ Anthony WagenerSmith   [Det store telt]

21.00 —   |   Hygge i Ungdomsteltet

Fredag

09.30 – 10.00   |   Morgenmøde v/ Mikael Takamaa   [Ungdomsteltet]

11.00 – 12.00   |   Kurser+workshops #2

14.00 – 15.00   |   Amerikansk fodboldkamp   [Fodboldbanen]
>>   Kurser+workshops #3

15.30 – 17.00   |   Markedsdag til fordel for et ADRA-projekt   [Fodboldbanen]

19.30 – 21.00   |  Homecoming-sangprogram v/ Robert Fisher   [Det store telt]

21.00 —   |   Hygge i Ungdomsteltet

Sabbat

09.30 – 10.30   |   Morgenmøde v/ Mikael Takamaa   [Ungdomsteltet]

11.00 – 12.15   |   Gudstjeneste v/ Anthony WagenerSmith   [Det store telt]

14.30-15.30   |   Gåtur

19.30 – 21.00   |   Ungdommens aften   [Det store telt]

21.00 —   |   Lovsangsaften   [Det store telt]